Wideokonferencja z uczniami z Grecji i Turcji.

14 listopada w godz. 13:30 – 14:30 odbyła się w naszej szkole druga, po październikowym spotkaniu z Turcją, wideokonferencja w ramach projektu STUDENTS WITHOUT BORDERS. Tym razem naszymi rozmówcami byli, oprócz młodzieży z Turcji i ich opiekunki p. Marii Aslan, uczniowie z Grecji z nauczycielką p. Sofią Chatzikonstantinou.

Rozmowa z dwiema partnerskimi szkołami jednocześnie była możliwa dzięki użyciu nowoczesnego komunikatora ooVoo. Pomimo początkowych problemów technicznych, z którymi musieli się uporać uczniowie z Turcji, udało nam się porozmawiać na temat tradycji i zwyczajów popularnych w naszych krajach. Swoim entuzjazmem zaskoczyli nas Grecy, którzy radośnie reagowali na każdą nową informację.

Uczniowie biorący udział w konferencji: Natalia Skorodecka, Angelika Jóźwiak, Dobromiła Kluj, Paula Gucia, Patrycja Maciąga, Natalia Balicka, Wiktoria Kardynia, Julia Maciąga, Dawid Pac i Damian Schaumkessel wiedzą już, jak ważna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. Z całą pewnością będą mieli jeszcze wiele okazji do rozmowy z uczniami partnerskich szkół – kolejne spotkanie, tym razem z uczniami z Niemiec, już za dwa tygodnie.

Zdjęcia ze spotkania, wykonane przez Przemka Kardynię, dostępne są w naszej Galerii pod adresem http://galeriazdjecgimnazjumwzaborze.wordpress.com/2013/11/14/wideokonferencja-oovoo-z-grecja-i-turcja/

konferencja5

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s